Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam

Mitsubishi Electric'ten, aynasız otomobillere özel kamera teknolojisi

14.07.2023 - 00:25, Güncelleme: 14.07.2023 - 00:25 4813+ kez okundu.
 

Mitsubishi Electric'ten, aynasız otomobillere özel kamera teknolojisi

Mitsubishi Electric, yapay zeka teknolojisi ile geleceğin aynasız otomobillerine özel kamera geliştirdi
Mitsubishi Electric, yapay zeka teknolojisi ile geleceğin aynasız otomobillerine özel kamera geliştirdi Mitsubishi Electric, yapay zeka teknolojisi ile geleceğin aynasız otomobillerine özel kamera geliştirdiğini duyurdu. Mitsubishi Electric'ten yapılan yazılı açıklamaya göre şirket, geleceğin aynasız otomobilleri için geliştirdiği, 100 metreye kadar olan mesafelerdeki nesneleri tespit edebilen kamera teknolojisiyle, üstün sürüş güvenliği sağlayarak özellikle sürücülerin şerit değiştirmesi sırasında yaşanabilecek kazaları önlemeye yardımcı olmayı hedefliyor. Maisart markası altında, yapay zeka teknolojisi kullanılarak geliştirilen bu yeni teknoloji, nesne tespiti için maksimum mesafenin 30 metreden 100 metreye, nesne tespit kesinliğini yüzde 14'ten yüzde 81'e çıkarıyor. Açıklamada yer alan bilgilere göre, dikiz ve kapı aynalarının yerine kamera izleme sistemlerinin yerleştirileceği aynasız otomobillerin kullanımı 2016 yılında Avrupa ve Japonya'da onaylanırken, ilk ticari aynasız otomobil lansmanının ise Japonya'da önümüzdeki yıl gerçekleştirilmesi bekleniyor. Bu otomobillerde yer alan nesne tanıma sistemleri, araçtaki dahili kameraların çektiği anlık görüntülerle nesneleri tespit ederek sürücüleri tehlikeli durumlara karşı uyaracak şekilde tasarlanırken, Mitsubishi Electric'in yeni teknolojisinde insana özgü davranışları taklit edebilen bilgisayarlı görsel-bilişsel bir model kullanılıyor. Böylece görüş açısındaki uygun bölgelere hızla odaklanılabiliyor.  Geliştirilen yeni teknoloji, yayalar, otomobiller ve motosikletler gibi farklı nesneleri ayırt edebiliyor. Gelecek dönemde kötü hava şartları, gece ve virajlı yollar gibi zorlu koşullarda daha güçlü sürüş performansına imkan tanıması üzerine çalışılan yeni teknolojinin, daha yüksek nesne tanıma ve tespit kesinliği sağlaması da hedefleniyor.
Mitsubishi Electric, yapay zeka teknolojisi ile geleceğin aynasız otomobillerine özel kamera geliştirdi

Mitsubishi Electric, yapay zeka teknolojisi ile geleceğin aynasız otomobillerine özel kamera geliştirdi


Mitsubishi Electric, yapay zeka teknolojisi ile geleceğin aynasız otomobillerine özel kamera geliştirdiğini duyurdu.

Mitsubishi Electric'ten yapılan yazılı açıklamaya göre şirket, geleceğin aynasız otomobilleri için geliştirdiği, 100 metreye kadar olan mesafelerdeki nesneleri tespit edebilen kamera teknolojisiyle, üstün sürüş güvenliği sağlayarak özellikle sürücülerin şerit değiştirmesi sırasında yaşanabilecek kazaları önlemeye yardımcı olmayı hedefliyor.

Maisart markası altında, yapay zeka teknolojisi kullanılarak geliştirilen bu yeni teknoloji, nesne tespiti için maksimum mesafenin 30 metreden 100 metreye, nesne tespit kesinliğini yüzde 14'ten yüzde 81'e çıkarıyor.

Açıklamada yer alan bilgilere göre, dikiz ve kapı aynalarının yerine kamera izleme sistemlerinin yerleştirileceği aynasız otomobillerin kullanımı 2016 yılında Avrupa ve Japonya'da onaylanırken, ilk ticari aynasız otomobil lansmanının ise Japonya'da önümüzdeki yıl gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Bu otomobillerde yer alan nesne tanıma sistemleri, araçtaki dahili kameraların çektiği anlık görüntülerle nesneleri tespit ederek sürücüleri tehlikeli durumlara karşı uyaracak şekilde tasarlanırken, Mitsubishi Electric'in yeni teknolojisinde insana özgü davranışları taklit edebilen bilgisayarlı görsel-bilişsel bir model kullanılıyor. Böylece görüş açısındaki uygun bölgelere hızla odaklanılabiliyor. 

Geliştirilen yeni teknoloji, yayalar, otomobiller ve motosikletler gibi farklı nesneleri ayırt edebiliyor. Gelecek dönemde kötü hava şartları, gece ve virajlı yollar gibi zorlu koşullarda daha güçlü sürüş performansına imkan tanıması üzerine çalışılan yeni teknolojinin, daha yüksek nesne tanıma ve tespit kesinliği sağlaması da hedefleniyor.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.