Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam

THY’den karbon emisyonunun azaltılması için bir adım daha

10.07.2023 - 12:40, Güncelleme: 10.07.2023 - 12:40 3108+ kez okundu.
 

THY’den karbon emisyonunun azaltılması için bir adım daha

Türk Hava Yolları (THY), karbon emisyonunun azaltılması için "Sürdürülebilir Havacılık Yakıtlarının Geliştirilmesi (SAF-Sustainable Aviation Fuel)" deklarasyonunu imzaladı.
THY, sürdürülebilir havacılık yakıtlarının tamamen karbondan arındırılmasını amaçlayan Global SAF Deklarasyonunu imzaladı. THY Genel Müdür Yardımcısı Levent Konukçu, sürdürülebilir havacılık yakıtlarına yatırım ve desteklerinin süreceğini belirtti. Türk Hava Yolları (THY), karbon emisyonunun azaltılması için "Sürdürülebilir Havacılık Yakıtlarının Geliştirilmesi (SAF-Sustainable Aviation Fuel)" deklarasyonunu imzaladı.   Bu yıl itibarıyla operasyonlarında aktif bir şekilde sürdürülebilir havacılık yakıtı kullanmaya başlayan THY, Global SAF Deklarasyonunu imzalayarak konuya verdiği önemi vurguladı.   Global SAF Deklarasyonu, havacılık, uzay ve yakıt sektöründeki paydaşlar tarafından sürdürülebilir havacılık yakıtının karbondan arındırılması için oluşturulmuş ortak bir çalışma bütünlüğünü kapsıyor. Deklarasyon ile sürdürülebilir havacılık yakıtlarının tamamen karbondan arındırılması amaçlanıyor.   SÜRDÜRÜLEBİLİR YAKITLARA DESTEK SÜRECEK   THY Genel Müdür Yardımcısı Levent Konukçu, yeni nesil uçakların filoya dahil edilmesine ilişkin yaptığı yatırımlar, operasyonel iyileştirmeler ve ileri düzey yakıt tasarrufu uygulamalarıyla emisyonlarını önemli derecede azaltan THY'nin, sürdürülebilir havacılık yakıtlarına yatırım ve desteğini sürdüreceğini söyledi.   Airbus Ticari Uçaklar ve Airbus International Başkanı Christian Scherer de Airbus'un, uçmanın çevresel etkisini azaltmaya, sürdürülebilir bir havacılık endüstrisi geliştirmeye kendini adadığını dile getirerek, "Bu bildirge de tam olarak bunu desteklemekte. Bugün THY bu girişime katılma çağrısına yanıt vererek, sıfır emisyonlu uçak yolculuğumuzda tüm paydaşlarla birlikte çalışmak üzere imza attı. Türkiye'nin bu çabadaki kararlılığını göstermesinden mutluluk duyuyorum." dedi.   Rolls-Royce Teknolojiden Sorumlu Başkanı Grazia Vittadini ise anlaşmanın imzalanmasının, Türkiye'nin küresel havacılıkta sürdürülebilir bir geleceğe doğru yöneldiğinin bir göstergesi olduğunu ifade etti.   Bu yıl ilk olarak İstanbul Havalimanı-Paris Charles De Gaulle hattında sürdürülebilir havacılık yakıtı kullanmaya başlayan THY, Paris, Oslo, Göteborg, Kopenhag, Londra ve Stockholm hatlarında haftada bir gün olacak şekilde bu yakıtı kullanırken, ilerleyen süreçte de artan frekanslara ve farklı destinasyonlara bağlı olarak aktif kullanımını yaygınlaştırmayı amaçlıyor.   Sürdürülebilir havacılık yakıtı, aynı orandaki geleneksel kerosen yakıta kıyasla sera gazı emisyonunda yüzde 87'ye varan azalma sağlıyor.
Türk Hava Yolları (THY), karbon emisyonunun azaltılması için "Sürdürülebilir Havacılık Yakıtlarının Geliştirilmesi (SAF-Sustainable Aviation Fuel)" deklarasyonunu imzaladı.

THY, sürdürülebilir havacılık yakıtlarının tamamen karbondan arındırılmasını amaçlayan Global SAF Deklarasyonunu imzaladı. THY Genel Müdür Yardımcısı Levent Konukçu, sürdürülebilir havacılık yakıtlarına yatırım ve desteklerinin süreceğini belirtti.Türk Hava Yolları (THY), karbon emisyonunun azaltılması için "Sürdürülebilir Havacılık Yakıtlarının Geliştirilmesi (SAF-Sustainable Aviation Fuel)" deklarasyonunu imzaladı.
 
Bu yıl itibarıyla operasyonlarında aktif bir şekilde sürdürülebilir havacılık yakıtı kullanmaya başlayan THY, Global SAF Deklarasyonunu imzalayarak konuya verdiği önemi vurguladı.
 
Global SAF Deklarasyonu, havacılık, uzay ve yakıt sektöründeki paydaşlar tarafından sürdürülebilir havacılık yakıtının karbondan arındırılması için oluşturulmuş ortak bir çalışma bütünlüğünü kapsıyor. Deklarasyon ile sürdürülebilir havacılık yakıtlarının tamamen karbondan arındırılması amaçlanıyor.
 
SÜRDÜRÜLEBİLİR YAKITLARA DESTEK SÜRECEK
 
THY Genel Müdür Yardımcısı Levent Konukçu, yeni nesil uçakların filoya dahil edilmesine ilişkin yaptığı yatırımlar, operasyonel iyileştirmeler ve ileri düzey yakıt tasarrufu uygulamalarıyla emisyonlarını önemli derecede azaltan THY'nin, sürdürülebilir havacılık yakıtlarına yatırım ve desteğini sürdüreceğini söyledi.
 
Airbus Ticari Uçaklar ve Airbus International Başkanı Christian Scherer de Airbus'un, uçmanın çevresel etkisini azaltmaya, sürdürülebilir bir havacılık endüstrisi geliştirmeye kendini adadığını dile getirerek, "Bu bildirge de tam olarak bunu desteklemekte. Bugün THY bu girişime katılma çağrısına yanıt vererek, sıfır emisyonlu uçak yolculuğumuzda tüm paydaşlarla birlikte çalışmak üzere imza attı. Türkiye'nin bu çabadaki kararlılığını göstermesinden mutluluk duyuyorum." dedi.
 
Rolls-Royce Teknolojiden Sorumlu Başkanı Grazia Vittadini ise anlaşmanın imzalanmasının, Türkiye'nin küresel havacılıkta sürdürülebilir bir geleceğe doğru yöneldiğinin bir göstergesi olduğunu ifade etti.
 
Bu yıl ilk olarak İstanbul Havalimanı-Paris Charles De Gaulle hattında sürdürülebilir havacılık yakıtı kullanmaya başlayan THY, Paris, Oslo, Göteborg, Kopenhag, Londra ve Stockholm hatlarında haftada bir gün olacak şekilde bu yakıtı kullanırken, ilerleyen süreçte de artan frekanslara ve farklı destinasyonlara bağlı olarak aktif kullanımını yaygınlaştırmayı amaçlıyor.
 
Sürdürülebilir havacılık yakıtı, aynı orandaki geleneksel kerosen yakıta kıyasla sera gazı emisyonunda yüzde 87'ye varan azalma sağlıyor.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.