Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam

OGS’lerin yerini HGS’ler alacak

10.07.2023 - 12:37, Güncelleme: 10.07.2023 - 12:37 3940+ kez okundu.
 

OGS’lerin yerini HGS’ler alacak

OGS ve HGS üzerinden yapılan otoyol ve köprü geçiş ücretleri tahsilatı 31 Mart'tan itibaren sadece HGS üzerinden yapılacak. Araç sahiplerine OGS cihazını aldıkları ilgili banka tarafından, OGS etiketi yerine ücretsiz HGS etiketi verilecek ve hesapları HGS'ye dönüştürülecek.
OGS ve HGS üzerinden yapılan otoyol ve köprü geçiş ücretleri tahsilatı 31 Mart'tan itibaren sadece HGS üzerinden yapılacak. Araç sahiplerine OGS cihazını aldıkları ilgili banka tarafından, OGS etiketi yerine ücretsiz HGS etiketi verilecek ve hesapları HGS'ye dönüştürülecek. Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), 31 Mart'tan itibaren Otomatik Geçiş Sisteminin (OGS) kaldırılarak, otoyol ve köprü geçiş ücretlerinin sadece Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) üzerinden tahsil edileceğini bildirdi.   KGM'den yapılan açıklamada, otoyol ve köprü geçiş ücretlerinin, OGS ve HGS olmak üzere iki ayrı ücret toplama sistemi üzerinden tahsil edildiği hatırlatıldı.   Ücret toplamada iki sistemin olmasının, otoyol kullanıcıları yönünden gişelerden geçişlerde karışıklıklara neden olduğuna işaret edilen açıklamada, iş yükünün azaltılması ve verimliliğin artırılarak vatandaşlara daha iyi hizmet verebilmesi için 31 Mart'tan itibaren OGS kaldırılarak otoyol ve köprü geçiş ücretlerinin HGS üzerinden tahsilatına devam edileceği belirtildi.   OGS abonesi araç sahiplerinin mağduriyet yaşamamaları için gerekli tüm önlemlerin alınacağı, OGS cihazının alındığı banka tarafından ücretsiz HGS etiketi verileceği ve hesapların HGS'ye dönüştürüleceği kaydedilen açıklamada, "Dönüştürme işlemleri aşamasında ve sonrasında kullanıcılar otoyol geçişlerini rahatlıkla yapabilecek ve herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecektir." ifadelerine yer verildi.
OGS ve HGS üzerinden yapılan otoyol ve köprü geçiş ücretleri tahsilatı 31 Mart'tan itibaren sadece HGS üzerinden yapılacak. Araç sahiplerine OGS cihazını aldıkları ilgili banka tarafından, OGS etiketi yerine ücretsiz HGS etiketi verilecek ve hesapları HGS'ye dönüştürülecek.

OGS ve HGS üzerinden yapılan otoyol ve köprü geçiş ücretleri tahsilatı 31 Mart'tan itibaren sadece HGS üzerinden yapılacak. Araç sahiplerine OGS cihazını aldıkları ilgili banka tarafından, OGS etiketi yerine ücretsiz HGS etiketi verilecek ve hesapları HGS'ye dönüştürülecek.Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), 31 Mart'tan itibaren Otomatik Geçiş Sisteminin (OGS) kaldırılarak, otoyol ve köprü geçiş ücretlerinin sadece Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) üzerinden tahsil edileceğini bildirdi.
 
KGM'den yapılan açıklamada, otoyol ve köprü geçiş ücretlerinin, OGS ve HGS olmak üzere iki ayrı ücret toplama sistemi üzerinden tahsil edildiği hatırlatıldı.
 
Ücret toplamada iki sistemin olmasının, otoyol kullanıcıları yönünden gişelerden geçişlerde karışıklıklara neden olduğuna işaret edilen açıklamada, iş yükünün azaltılması ve verimliliğin artırılarak vatandaşlara daha iyi hizmet verebilmesi için 31 Mart'tan itibaren OGS kaldırılarak otoyol ve köprü geçiş ücretlerinin HGS üzerinden tahsilatına devam edileceği belirtildi.
 
OGS abonesi araç sahiplerinin mağduriyet yaşamamaları için gerekli tüm önlemlerin alınacağı, OGS cihazının alındığı banka tarafından ücretsiz HGS etiketi verileceği ve hesapların HGS'ye dönüştürüleceği kaydedilen açıklamada, "Dönüştürme işlemleri aşamasında ve sonrasında kullanıcılar otoyol geçişlerini rahatlıkla yapabilecek ve herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecektir." ifadelerine yer verildi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.