Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam

Beykoz Üniversitesi'nden Ek Yerleştirmeye Ek Burs

09.07.2023 - 16:21, Güncelleme: 09.07.2023 - 16:21 5533+ kez okundu.
 

Beykoz Üniversitesi'nden Ek Yerleştirmeye Ek Burs

Ek yerleştirmede Beykoz Üniversitesi’ni tercih eden adaylara indirimli kontenjanlarda önemli burs olanakları sağlanacağını da belirten Mehmet Durman, sözlerine şöyle devam etti: “Üniversitemizde ek yerleştirme için burslu, yüzde 75 indirimli ve yüzde 50 indirimli kontenjanlarımız ve ek yerleştirmeye özel %55’e varan burs olanaklarımız mevcut.
Ek yerleştirmede Beykoz Üniversitesi’ni tercih eden adaylara indirimli kontenjanlarda önemli burs olanakları sağlanacak. 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2018-2019 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri 14-20 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak. Ek yerleştirme kontenjanlarını 2018-YKS merkezi yerleştirme sonunda boş kalan kontenjanlar ile 2018-YKS merkezi yerleştirme ile kayıt hakkı kazanan ancak kayıt yaptırmayan adaylar nedeniyle boşalan kontenjanlar oluşturuyor. Bu yıl ek yerleştirmede lisans programlarında 141 bin 41, önlisans programlarında ise 139 bin 068 kontenjan bulunuyor.   Ek yerleştirmede üniversitelerde önemli sayıda kontenjan olmasının öğrenciler için fırsat olduğunu söyleyen Beykoz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, “Öğrencilerin lisans ve önlisansta yerleşebilecekleri farklı programlarda 280 bin kontenjan daha var. Dolayısıyla öğrencilerin bir yıllarını kaybetmelerine hiç gerek yok. Ek yerleştirmede yapacakları doğru bir tercih ile yükseköğretimde istedikleri bir programa yerleşebilirler” dedi.          Yüzde 55 burs Ek yerleştirmede Beykoz Üniversitesi’ni tercih eden adaylara indirimli kontenjanlarda önemli burs olanakları sağlanacağını da belirten Mehmet Durman, sözlerine şöyle devam etti: “Üniversitemizde ek yerleştirme için burslu, yüzde 75 indirimli ve yüzde 50 indirimli kontenjanlarımız ve ek yerleştirmeye özel %55’e varan burs olanaklarımız mevcut. Öğrencilerimiz ayrıca Kavacık Rektörlük Yerleşkemize gelerek tercih uzmanlarımızdan burslar ve tercih listeleri hakkında danışmanlık da alabilirler” dedi.     Hafta sonu da bilgi verilecek Seçilecek üniversite ve bölüm ile hayatlarına yön verecek adaylar için Beykoz Üniversitesi tarafından ek tercihlerin son günü olan 20 Eylül 2018 tarihine kadar ‘Ek Tercih Günleri’ düzenleniyor. Bu süreçte en doğru kararın alınması için adaylar ve aileleri, Cumartesi ve Pazar günleri de dahil haftanın her günü saat 09.00-17:00 saatleri arasında Beykoz Üniversitesi’nin Kavacık Yerleşkesi’ni ziyaret edebilecek. Adaylar ve aileleri, üniversitenin uzman tercih danışmanlarından, akademik ve idari personelinden, Tercih Günleri boyunca üniversite tercihleri, bölümleri ve sunulan olanaklar konusunda yüz yüze bilgi alabilecekler. Adaylar ayrıca dilerlerse Beykoz Üniversitesi’nin Kavacık ve Çubuklu’da bulunan diğer yerleşkelerini de ziyaret edip görebilecekler.
Ek yerleştirmede Beykoz Üniversitesi’ni tercih eden adaylara indirimli kontenjanlarda önemli burs olanakları sağlanacağını da belirten Mehmet Durman, sözlerine şöyle devam etti: “Üniversitemizde ek yerleştirme için burslu, yüzde 75 indirimli ve yüzde 50 indirimli kontenjanlarımız ve ek yerleştirmeye özel %55’e varan burs olanaklarımız mevcut.

Ek yerleştirmede Beykoz Üniversitesi’ni tercih eden adaylara indirimli kontenjanlarda önemli burs olanakları sağlanacak.


2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2018-2019 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri 14-20 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak. Ek yerleştirme kontenjanlarını 2018-YKS merkezi yerleştirme sonunda boş kalan kontenjanlar ile 2018-YKS merkezi yerleştirme ile kayıt hakkı kazanan ancak kayıt yaptırmayan adaylar nedeniyle boşalan kontenjanlar oluşturuyor. Bu yıl ek yerleştirmede lisans programlarında 141 bin 41, önlisans programlarında ise 139 bin 068 kontenjan bulunuyor.
 
Ek yerleştirmede üniversitelerde önemli sayıda kontenjan olmasının öğrenciler için fırsat olduğunu söyleyen Beykoz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, “Öğrencilerin lisans ve önlisansta yerleşebilecekleri farklı programlarda 280 bin kontenjan daha var. Dolayısıyla öğrencilerin bir yıllarını kaybetmelerine hiç gerek yok. Ek yerleştirmede yapacakları doğru bir tercih ile yükseköğretimde istedikleri bir programa yerleşebilirler” dedi.     
 
 

Yüzde 55 burs


Ek yerleştirmede Beykoz Üniversitesi’ni tercih eden adaylara indirimli kontenjanlarda önemli burs olanakları sağlanacağını da belirten Mehmet Durman, sözlerine şöyle devam etti: “Üniversitemizde ek yerleştirme için burslu, yüzde 75 indirimli ve yüzde 50 indirimli kontenjanlarımız ve ek yerleştirmeye özel %55’e varan burs olanaklarımız mevcut. Öğrencilerimiz ayrıca Kavacık Rektörlük Yerleşkemize gelerek tercih uzmanlarımızdan burslar ve tercih listeleri hakkında danışmanlık da alabilirler” dedi.
 
 

Hafta sonu da bilgi verilecek


Seçilecek üniversite ve bölüm ile hayatlarına yön verecek adaylar için Beykoz Üniversitesi tarafından ek tercihlerin son günü olan 20 Eylül 2018 tarihine kadar ‘Ek Tercih Günleri’ düzenleniyor. Bu süreçte en doğru kararın alınması için adaylar ve aileleri, Cumartesi ve Pazar günleri de dahil haftanın her günü saat 09.00-17:00 saatleri arasında Beykoz Üniversitesi’nin Kavacık Yerleşkesi’ni ziyaret edebilecek. Adaylar ve aileleri, üniversitenin uzman tercih danışmanlarından, akademik ve idari personelinden, Tercih Günleri boyunca üniversite tercihleri, bölümleri ve sunulan olanaklar konusunda yüz yüze bilgi alabilecekler. Adaylar ayrıca dilerlerse Beykoz Üniversitesi’nin Kavacık ve Çubuklu’da bulunan diğer yerleşkelerini de ziyaret edip görebilecekler.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.