Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam

TUSAŞ, Azerbaycan'daki ADEX Fuarı'nda yerini alacak

13.07.2023 - 20:50, Güncelleme: 13.07.2023 - 20:50 4488+ kez okundu.
 

TUSAŞ, Azerbaycan'daki ADEX Fuarı'nda yerini alacak

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Azerbaycan Uluslararası Savunma Fuarı'na (ADEX) katılacak.
TUSAŞ, 4. kez düzenlenen Azerbaycan Uluslararası Savunma Fuarı'na (ADEX) katılacak. TUSAŞ fuarda, Türkiye'nin ilk eğitim uçağı HÜRKUŞ, ilk jet eğitim uçağı HÜRJET ve dünyanın sayılı 5'inci nesil savaş uçağı projelerinden Milli Muharip Uçak başta olmak üzere, uçak, helikopter, insansız hava aracı ve uzay projelerini ziyaretçilerle ve dünyanın değişik ülkelerinden gelen sektör temsilcileriyle buluşturacak Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Azerbaycan Uluslararası Savunma Fuarı'na (ADEX) katılacak.   TUSAŞ, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'deki Expo Center'da 6-8 Eylül'de gerçekleştirilecek olan ADEX Fuarı’nda havacılık ve uzay alanındaki kabiliyetleri ile platformlarının modellerini ziyaretçilerle buluşturacak.   Dünya havacılık ve savunma endüstrisinin ilk 100 havacılık ve savunma şirketinden biri olan TUSAŞ, fuara katılacak heyetlerle olası bölgesel iş birliklerinin değerlendirilmesini de planlıyor.     Tasarımından üretimine yerli, milli ve özgün projelerinin uluslararası bilinirliğine katkı sağlayacak faaliyetlerine devam eden TUSAŞ, Türkiye'nin ilk eğitim uçağı HÜRKUŞ, ilk jet eğitim uçağı HÜRJET ve dünyanın sayılı 5'inci nesil savaş uçağı projelerinden Milli Muharip Uçak başta olmak üzere, uçak, helikopter, insansız hava aracı ve uzay projelerini ADEX'te sergileyecek.   Dünyanın yakından takip ettiği projeleri bu yıl 4'üncüsü düzenlenen ADEX'e katılacak ziyaretçilerle paylaşacak olmanın heyecanını yaşadıklarını bildiren TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, "Geçtiğimiz aylarda TEKNOFEST kapsamında gençlerle buluştuğumuz Azerbaycan'da, bu kez bölge coğrafyasından ülkelerin devlet ve askeri yetkilileriyle bir araya geleceğiz. Dost ve kardeş ülke Azerbaycan ile birçok alanda potansiyel iş birliklerini görüşme fırsatı bulacağız." dedi.  
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Azerbaycan Uluslararası Savunma Fuarı'na (ADEX) katılacak.

TUSAŞ, 4. kez düzenlenen Azerbaycan Uluslararası Savunma Fuarı'na (ADEX) katılacak. TUSAŞ fuarda, Türkiye'nin ilk eğitim uçağı HÜRKUŞ, ilk jet eğitim uçağı HÜRJET ve dünyanın sayılı 5'inci nesil savaş uçağı projelerinden Milli Muharip Uçak başta olmak üzere, uçak, helikopter, insansız hava aracı ve uzay projelerini ziyaretçilerle ve dünyanın değişik ülkelerinden gelen sektör temsilcileriyle buluşturacakTürk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Azerbaycan Uluslararası Savunma Fuarı'na (ADEX) katılacak.
 
TUSAŞ, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'deki Expo Center'da 6-8 Eylül'de gerçekleştirilecek olan ADEX Fuarı’nda havacılık ve uzay alanındaki kabiliyetleri ile platformlarının modellerini ziyaretçilerle buluşturacak.
 
Dünya havacılık ve savunma endüstrisinin ilk 100 havacılık ve savunma şirketinden biri olan TUSAŞ, fuara katılacak heyetlerle olası bölgesel iş birliklerinin değerlendirilmesini de planlıyor.  
 
Tasarımından üretimine yerli, milli ve özgün projelerinin uluslararası bilinirliğine katkı sağlayacak faaliyetlerine devam eden TUSAŞ, Türkiye'nin ilk eğitim uçağı HÜRKUŞ, ilk jet eğitim uçağı HÜRJET ve dünyanın sayılı 5'inci nesil savaş uçağı projelerinden Milli Muharip Uçak başta olmak üzere, uçak, helikopter, insansız hava aracı ve uzay projelerini ADEX'te sergileyecek.
 
Dünyanın yakından takip ettiği projeleri bu yıl 4'üncüsü düzenlenen ADEX'e katılacak ziyaretçilerle paylaşacak olmanın heyecanını yaşadıklarını bildiren TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, "Geçtiğimiz aylarda TEKNOFEST kapsamında gençlerle buluştuğumuz Azerbaycan'da, bu kez bölge coğrafyasından ülkelerin devlet ve askeri yetkilileriyle bir araya geleceğiz. Dost ve kardeş ülke Azerbaycan ile birçok alanda potansiyel iş birliklerini görüşme fırsatı bulacağız." dedi.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.