Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam

Tarım ve Orman Bakanlığı bazı ürünlerin ihracatında dönemsel düzenleme yapabilecek

11.07.2023 - 13:37, Güncelleme: 11.07.2023 - 13:37 3881+ kez okundu.
 

Tarım ve Orman Bakanlığı bazı ürünlerin ihracatında dönemsel düzenleme yapabilecek

Bazı tarım ve hayvancılık ürünlerinin ihracatında Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından gerektiğinde dönemsel düzenlemeler yapabilecek.
Tarım ve Orman Bakanlığı patates, domates, kuru soğan, kuru sarımsak, hıyarlar ve kornişonlar, fasulye, patlıcan, sivri biber, zeytinler, adi fasulye, kırmızı mercimek, portakal, mandarin, limon, karpuzlar, elma, zeytinyağı ve fraksiyonları, kümes hayvanlarının etleri ve yenilen sakatatı, tavuk yumurtaları ve tereyağı gibi ürünlerde dönemsel ihracat düzenlemeleri yapabilecek. Bazı tarım ve hayvancılık ürünlerinin ihracatında Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından gerektiğinde dönemsel düzenlemeler yapabilecek. Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan Bazı Tarım Ürünlerinin İhracatına İlişkin Tebliğ, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, Tarım ve Orman Bakanlığı, belirlenen ürünlerin ihracatında gerektiğinde dönemsel düzenlemeler yapmaya yetkili kılındı. Söz konusu tarım ürünleri patates (taze veya soğutulmuş), domates (taze veya soğutulmuş), kuru soğan, kuru sarımsak, hıyarlar ve kornişonlar (taze veya soğutulmuş), fasulye, patlıcan, sivri biber, zeytinler, adi fasulye, kırmızı mercimek, portakal, mandarin, limon, karpuzlar, elma, zeytinyağı ve fraksiyonları, kümes hayvanlarının etleri ve yenilen sakatatı, tavuk yumurtaları ve tereyağı olarak sıralandı. Tebliğ hükümleri yürürlük tarihinden itibaren 31 Aralık 2022'ye kadar geçerli olacak.
Bazı tarım ve hayvancılık ürünlerinin ihracatında Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından gerektiğinde dönemsel düzenlemeler yapabilecek.

Tarım ve Orman Bakanlığı patates, domates, kuru soğan, kuru sarımsak, hıyarlar ve kornişonlar, fasulye, patlıcan, sivri biber, zeytinler, adi fasulye, kırmızı mercimek, portakal, mandarin, limon, karpuzlar, elma, zeytinyağı ve fraksiyonları, kümes hayvanlarının etleri ve yenilen sakatatı, tavuk yumurtaları ve tereyağı gibi ürünlerde dönemsel ihracat düzenlemeleri yapabilecek.Bazı tarım ve hayvancılık ürünlerinin ihracatında Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından gerektiğinde dönemsel düzenlemeler yapabilecek.

Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan Bazı Tarım Ürünlerinin İhracatına İlişkin Tebliğ, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, Tarım ve Orman Bakanlığı, belirlenen ürünlerin ihracatında gerektiğinde dönemsel düzenlemeler yapmaya yetkili kılındı.

Söz konusu tarım ürünleri patates (taze veya soğutulmuş), domates (taze veya soğutulmuş), kuru soğan, kuru sarımsak, hıyarlar ve kornişonlar (taze veya soğutulmuş), fasulye, patlıcan, sivri biber, zeytinler, adi fasulye, kırmızı mercimek, portakal, mandarin, limon, karpuzlar, elma, zeytinyağı ve fraksiyonları, kümes hayvanlarının etleri ve yenilen sakatatı, tavuk yumurtaları ve tereyağı olarak sıralandı.

Tebliğ hükümleri yürürlük tarihinden itibaren 31 Aralık 2022'ye kadar geçerli olacak.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.