Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam

Eğitime Destek Projemizde Hedef Türkiye’nin 81 İline Dokunabilmek

10.07.2023 - 16:01, Güncelleme: 10.07.2023 - 16:01 3894+ kez okundu.
 

Eğitime Destek Projemizde Hedef Türkiye’nin 81 İline Dokunabilmek

Filo kiralama sektöründe faaliyet gösteren Borlease Otomotiv, 2013 yılında kuruldu. Kuruluşumuzdan kısa bir süre sonra Türkiye’nin öncü kurumsal yapılı bireysel motosiklet kiralama markası olan Blåmoto’yu, 2017 yılında kurumların ve bireylerin farklı taleplerini karşılamak amacıyla bireysel araç kiralama şirketi Popy’i ve kısa dönem kurumsal araç kiralama şirketi Urban Fleet’i devreye aldık.
İnsana verdiği değeri hem geliştirdiği sorumluluk projeleri hem de çalışan odaklı kurumsal politikasıyla pekiştiren Borlease Otomotiv, hayata değer katan faaliyetlerine devam ediyor. Firmanın Genel Müdürü Özgür Cem Hancan ile “Drive To Education” projesini ve Borlease Otomotiv’i Türkiye’nin En İyi İşverenleri listesine taşıyan unsurları konuştuk. Borlease’i tanıyabilir miyiz? Filo kiralama sektöründe faaliyet gösteren Borlease Otomotiv, 2013 yılında kuruldu. Kuruluşumuzdan kısa bir süre sonra Türkiye’nin öncü kurumsal yapılı bireysel motosiklet kiralama markası olan Blåmoto’yu, 2017 yılında kurumların ve bireylerin farklı taleplerini karşılamak amacıyla bireysel araç kiralama şirketi Popy’i ve kısa dönem kurumsal araç kiralama şirketi Urban Fleet’i devreye aldık. Sigorta sektörünün önemli acenteleri arasında yer alan Alesta Sigorta ve Ayka Sigorta’yı satın alarak sigorta acenteliğine başlayan şirketimiz, Magdeburger Sigorta’yı da bünyesine katarak sigorta sektörünün büyük oyuncuları arasında yerini almayı hedeflemektedir. Borlease olarak sahip olduğunuz kurum kültürünü hangi anahtar kelimelerle betimlersiniz? İnsani dokunuşu yüksek, çalışan odaklı, topluma ve doğaya karşı duyarlı, sosyal sorumluluk bilincine sahip…   Gönüllülük esasına dayalı projeler Kurumsal sosyal sorumluluk kapsamında ne gibi çalışmalar gerçekleştiriyorsunuz? Odağınızda hangi gruplar var? “Eğitime destek” projemiz olan “Drive To Education”, sürdürmeye kararlı olduğumuz ana odak alanlarımızdan biri. Bu doğrultuda, ihtiyaç sahibi olan okullara ihtiyaçları dahilinde katkıda bulunmak amacıyla yola çıktık. Tüm bölgelerde yaşayan gençlerimizin eğitim hayatlarına ve akademik performanslarına katkı sağlayarak özgüven kazanmalarını, hayat becerilerini geliştirebilmelerini hedefledik. 2018 yılı başlangıcından bu yana 11 ilde yaklaşık 20 okula, yüzde yüz gönüllü çalışan kendi personellerimizle destek sunduk. Hedefimiz Türkiye’nin 81 iline dokunabilmek. İnsana verilen değer noktasında sizi ön plana çıkaran bir diğer unsur ise almış olduğunuz GPTW ödülü. Konuyla ilgili görüşlerinizi alabilir miyiz? Çalışanlarımız en büyük değerimizdir. Daha iyi bir çalışma ortamı oluşturmak amacıyla şeffaf, samimi, değerlerine ve kurum kültürüne sahip bir şirket olmayı hedefliyoruz. Çalışanlarımızı bireysel hedeflerine ulaşmaları için destekliyoruz. İş birliği kültürüne dayalı çalışma stratejimizle sektörümüze örnek olmayı amaçlıyoruz. Bu bağlamda Great Place to Work şirketinin düzenlediği “Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2018” ödüllerinde “20-50 Best Small Workplaces” kategorisinde ilk üç şirketten biri olma ödülünü kazandık.
Filo kiralama sektöründe faaliyet gösteren Borlease Otomotiv, 2013 yılında kuruldu. Kuruluşumuzdan kısa bir süre sonra Türkiye’nin öncü kurumsal yapılı bireysel motosiklet kiralama markası olan Blåmoto’yu, 2017 yılında kurumların ve bireylerin farklı taleplerini karşılamak amacıyla bireysel araç kiralama şirketi Popy’i ve kısa dönem kurumsal araç kiralama şirketi Urban Fleet’i devreye aldık.

İnsana verdiği değeri hem geliştirdiği sorumluluk projeleri hem de çalışan odaklı kurumsal politikasıyla pekiştiren Borlease Otomotiv, hayata değer katan faaliyetlerine devam ediyor. Firmanın Genel Müdürü Özgür Cem Hancan ile “Drive To Education” projesini ve Borlease Otomotiv’i Türkiye’nin En İyi İşverenleri listesine taşıyan unsurları konuştuk.


Borlease’i tanıyabilir miyiz?

Filo kiralama sektöründe faaliyet gösteren Borlease Otomotiv, 2013 yılında kuruldu. Kuruluşumuzdan kısa bir süre sonra Türkiye’nin öncü kurumsal yapılı bireysel motosiklet kiralama markası olan Blåmoto’yu, 2017 yılında kurumların ve bireylerin farklı taleplerini karşılamak amacıyla bireysel araç kiralama şirketi Popy’i ve kısa dönem kurumsal araç kiralama şirketi Urban Fleet’i devreye aldık. Sigorta sektörünün önemli acenteleri arasında yer alan Alesta Sigorta ve Ayka Sigorta’yı satın alarak sigorta acenteliğine başlayan şirketimiz, Magdeburger Sigorta’yı da bünyesine katarak sigorta sektörünün büyük oyuncuları arasında yerini almayı hedeflemektedir.


Borlease olarak sahip olduğunuz kurum kültürünü hangi anahtar kelimelerle betimlersiniz?

İnsani dokunuşu yüksek, çalışan odaklı, topluma ve doğaya karşı duyarlı, sosyal sorumluluk bilincine sahip…

 

Gönüllülük esasına dayalı projeler


Kurumsal sosyal sorumluluk kapsamında ne gibi çalışmalar gerçekleştiriyorsunuz? Odağınızda hangi gruplar var?

“Eğitime destek” projemiz olan “Drive To Education”, sürdürmeye kararlı olduğumuz ana odak alanlarımızdan biri. Bu doğrultuda, ihtiyaç sahibi olan okullara ihtiyaçları dahilinde katkıda bulunmak amacıyla yola çıktık. Tüm bölgelerde yaşayan gençlerimizin eğitim hayatlarına ve akademik performanslarına katkı sağlayarak özgüven kazanmalarını, hayat becerilerini geliştirebilmelerini hedefledik. 2018 yılı başlangıcından bu yana 11 ilde yaklaşık 20 okula, yüzde yüz gönüllü çalışan kendi personellerimizle destek sunduk. Hedefimiz Türkiye’nin 81 iline dokunabilmek.


İnsana verilen değer noktasında sizi ön plana çıkaran bir diğer unsur ise almış olduğunuz GPTW ödülü. Konuyla ilgili görüşlerinizi alabilir miyiz?

Çalışanlarımız en büyük değerimizdir. Daha iyi bir çalışma ortamı oluşturmak amacıyla şeffaf, samimi, değerlerine ve kurum kültürüne sahip bir şirket olmayı hedefliyoruz. Çalışanlarımızı bireysel hedeflerine ulaşmaları için destekliyoruz. İş birliği kültürüne dayalı çalışma stratejimizle sektörümüze örnek olmayı amaçlıyoruz. Bu bağlamda Great Place to Work şirketinin düzenlediği “Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2018” ödüllerinde “20-50 Best Small Workplaces” kategorisinde ilk üç şirketten biri olma ödülünü kazandık.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.