Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam

EBRD'nin Türkiye yatırımları 2 milyar avroyla rekora ulaştı

10.07.2023 - 11:41, Güncelleme: 10.07.2023 - 11:41 5436+ kez okundu.
 

EBRD'nin Türkiye yatırımları 2 milyar avroyla rekora ulaştı

Kendi finansmanının yanı sıra EBRD geçen yıl başka kaynaklardan 572 milyon avroluk, neredeyse rekor seviyede, kredi imkanı sundu.
Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD), Türkiye yatırımları 2021'de 2 milyar avro ile rekor bir büyüklüğü yakaladı. EBRD’nin sağladığı finansmanın yüzde 85'inden fazlası özel sektöre ayrıldı. Bankanın sürdürülebilirliği destekleyen projelere sağladığı finansman oranı ise yüzde 55 oldu. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Türkiye'deki yatırımının 2021'de 2 milyar avro ile rekor seviyeye ulaştı. EBRD’nin sağladığı finansmanın yüzde 85'inden fazlası özel sektöre, yüzde 55'inin ise sürdürülebilirliği destekleyen projelere ayrıldı.   EBRD’nin açıklamasına göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının neden olduğu şokun ardından özel sektörün toparlanmasını ve "yeşil" ekonomiye geçişi desteklemek amacıyla Türkiye'ye 2021'de 2 milyar avroluk rekor yatırım yapıldı.   Kendi finansmanının yanı sıra EBRD geçen yıl başka kaynaklardan 572 milyon avroluk, neredeyse rekor seviyede, kredi imkanı sundu.   EBRD Türkiye Direktörü Arvid Tuerkner, bankanın zor zamanlarda ekonomik kalkınma kazanımlarını korumaya ve Türkiye'nin salgından çevreci ve kapsayıcı ekonomik toparlanması için fırsatlar yaratmaya odaklandığını söyledi.   Tuerkner, Türkiye'nin Paris Anlaşması'nı onaylamasının daha çevreci yatırımların önünü açacağını dile getirdi.
Kendi finansmanının yanı sıra EBRD geçen yıl başka kaynaklardan 572 milyon avroluk, neredeyse rekor seviyede, kredi imkanı sundu.

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD), Türkiye yatırımları 2021'de 2 milyar avro ile rekor bir büyüklüğü yakaladı. EBRD’nin sağladığı finansmanın yüzde 85'inden fazlası özel sektöre ayrıldı. Bankanın sürdürülebilirliği destekleyen projelere sağladığı finansman oranı ise yüzde 55 oldu.


Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Türkiye'deki yatırımının 2021'de 2 milyar avro ile rekor seviyeye ulaştı. EBRD’nin sağladığı finansmanın yüzde 85'inden fazlası özel sektöre, yüzde 55'inin ise sürdürülebilirliği destekleyen projelere ayrıldı.
 
EBRD’nin açıklamasına göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının neden olduğu şokun ardından özel sektörün toparlanmasını ve "yeşil" ekonomiye geçişi desteklemek amacıyla Türkiye'ye 2021'de 2 milyar avroluk rekor yatırım yapıldı.
 
Kendi finansmanının yanı sıra EBRD geçen yıl başka kaynaklardan 572 milyon avroluk, neredeyse rekor seviyede, kredi imkanı sundu.
 
EBRD Türkiye Direktörü Arvid Tuerkner, bankanın zor zamanlarda ekonomik kalkınma kazanımlarını korumaya ve Türkiye'nin salgından çevreci ve kapsayıcı ekonomik toparlanması için fırsatlar yaratmaya odaklandığını söyledi.
 
Tuerkner, Türkiye'nin Paris Anlaşması'nı onaylamasının daha çevreci yatırımların önünü açacağını dile getirdi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.