Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam

Dijital sağlık çözümlerinde Türk start-up'lardan önemli başarı

13.07.2023 - 20:54, Güncelleme: 13.07.2023 - 20:54 5473+ kez okundu.
 

Dijital sağlık çözümlerinde Türk start-up'lardan önemli başarı

Sağlık sektöründe yenilikçi çözümlerin geliştirilmesini sağlamak üzere HealthCare Lab hızlandırma programının 9 finalisti arasında ELM Genomic, Vagustim Bioelectronic ve PONS adlı 3 Türk start-up da yer aldı.
Sağlık sektöründe yenilikçi çözümlerin geliştirilmesini sağlamak üzere HealthCare Lab hızlandırma programının 9 finalisti arasında ELM Genomic, Vagustim Bioelectronic ve PONS adlı 3 Türk start-up da yer aldı. Sağlık sektöründe yenilikçi çözümlerin geliştirilmesini sağlamak üzere Avrupa İnovasyon ve Teknoloji Enstitüsü (EIT Health) ile Roche iş birliğinde başlatılan HealthCare Lab hızlandırma programının finalistlerini belirlendi.   Dijital sağlık start-up'larının geleceğin büyük girişimlerine dönüşebilmesini sağlamak misyonuyla başlatılan uluslararası program, Türkiye'de, Türkiye Girişimcilik Vakfı ile yürütülüyor.   En yüksek başvurunun (yaklaşık 3'te bir) Türkiye'den geldiği programda, yoğun ve titizlikle gerçekleştirilen seçim sürecinin ardından 3'ü Türkiye'den olmak üzere programa 9 girişimci belirlendi.   Finale kalan girişimler gelecek 3 ay boyunca uzman mentorluğu ve koçluğu alacak. Nisan ayında kısa listeye kalan girişimler arasından 3 start-up, sektördeki zorlukları ele alma noktasında potansiyelleri değerlendirildikten sonra kazanan olarak ilan edilecek. Kazananlar hem Roche'daki mentorluk programlarına devam edebilecek hem de HealthCare Lab'in kurucularıyla bir araya gelebilecek. Program kapsamında kazanan 3 start-up ayrıca 10 bin avro tutarında hibe desteği alacak ve ileriye dönük olarak Roche ile beraber çalışma fırsatına sahip olabilecek.   TÜRK START-UP'LAR   HealthCare Lab hızlandırma programı kapsamında finale kalan Türk start-up'ları, ELM Genomic, Vagustim Bioelectronic ve PONS oldu.   ELM Genomic, nadir hastalıkların geri dönüşü olmayan hasarlarını önlemek adına erken tarama ve tanı için genomik ürünler geliştiren bir sağlık hizmetleri analitiği girişimi olma özelliği taşıyor.   Vagustim, giyilebilir nöromodülasyon cihazlarının araştırma ve geliştirmesine odaklanan dijital bir biyoelektronik tıp sağlık teknolojisi olarak konumlanıyor.   PONS ise nihai tüketicilerin ya da eczanelerin kullanabileceği, hastanın doktorundan uzakta olsa dahi tıbbi görüntülemesini ve risk değerlendirmesini mümkün kılan, yapay zeka ile entegre mobil ultrason teknolojisi geliştiren bir girişim niteliğinde.
Sağlık sektöründe yenilikçi çözümlerin geliştirilmesini sağlamak üzere HealthCare Lab hızlandırma programının 9 finalisti arasında ELM Genomic, Vagustim Bioelectronic ve PONS adlı 3 Türk start-up da yer aldı.

Sağlık sektöründe yenilikçi çözümlerin geliştirilmesini sağlamak üzere HealthCare Lab hızlandırma programının 9 finalisti arasında ELM Genomic, Vagustim Bioelectronic ve PONS adlı 3 Türk start-up da yer aldı.Sağlık sektöründe yenilikçi çözümlerin geliştirilmesini sağlamak üzere Avrupa İnovasyon ve Teknoloji Enstitüsü (EIT Health) ile Roche iş birliğinde başlatılan HealthCare Lab hızlandırma programının finalistlerini belirlendi.
 
Dijital sağlık start-up'larının geleceğin büyük girişimlerine dönüşebilmesini sağlamak misyonuyla başlatılan uluslararası program, Türkiye'de, Türkiye Girişimcilik Vakfı ile yürütülüyor.
 
En yüksek başvurunun (yaklaşık 3'te bir) Türkiye'den geldiği programda, yoğun ve titizlikle gerçekleştirilen seçim sürecinin ardından 3'ü Türkiye'den olmak üzere programa 9 girişimci belirlendi.
 
Finale kalan girişimler gelecek 3 ay boyunca uzman mentorluğu ve koçluğu alacak. Nisan ayında kısa listeye kalan girişimler arasından 3 start-up, sektördeki zorlukları ele alma noktasında potansiyelleri değerlendirildikten sonra kazanan olarak ilan edilecek. Kazananlar hem Roche'daki mentorluk programlarına devam edebilecek hem de HealthCare Lab'in kurucularıyla bir araya gelebilecek. Program kapsamında kazanan 3 start-up ayrıca 10 bin avro tutarında hibe desteği alacak ve ileriye dönük olarak Roche ile beraber çalışma fırsatına sahip olabilecek.
 
TÜRK START-UP'LAR
 
HealthCare Lab hızlandırma programı kapsamında finale kalan Türk start-up'ları, ELM Genomic, Vagustim Bioelectronic ve PONS oldu.
 
ELM Genomic, nadir hastalıkların geri dönüşü olmayan hasarlarını önlemek adına erken tarama ve tanı için genomik ürünler geliştiren bir sağlık hizmetleri analitiği girişimi olma özelliği taşıyor.
 
Vagustim, giyilebilir nöromodülasyon cihazlarının araştırma ve geliştirmesine odaklanan dijital bir biyoelektronik tıp sağlık teknolojisi olarak konumlanıyor.
 
PONS ise nihai tüketicilerin ya da eczanelerin kullanabileceği, hastanın doktorundan uzakta olsa dahi tıbbi görüntülemesini ve risk değerlendirmesini mümkün kılan, yapay zeka ile entegre mobil ultrason teknolojisi geliştiren bir girişim niteliğinde.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.