Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam

Avrupa'nın En Büyük Kapalı Gıda Çarşısı İGTOT'un Tanıtıldı

09.07.2023 - 20:21, Güncelleme: 09.07.2023 - 20:21 4847+ kez okundu.
 

Avrupa'nın En Büyük Kapalı Gıda Çarşısı İGTOT'un Tanıtıldı

Verilen bilgiye göre, 321 dönüm kullanım alanına ve kapalı-açık ve tır parkı olarak toplam 2 bin 349 araçlık oto parka sahip İGTOT'un 5 bin 774 metrekare umumi deposu bulunuyor.
İstanbul Gıda Toptancıları Sitesi'nde (İGTOT) doluluk oranı yüzde 40'a ulaştı. Avrupa'nın en büyük kapalı gıda çarşısı olma özelliği taşıyan İGTOT’a şu ana kadar taşınan firma sayısı 260, dükkan sayısı ise 425 oldu. Avru​​​​​​​pa'nın en büyük kapalı gıda çarşısı olan İstanbul Gıda Toptancıları Sitesi'nde (İGTOT) doluluk oranı yüzde 40'a ulaştı.  Siteye şu ana kadar 260 firma ve 425 dükkan taşındı.   İGTOT'un Başakşehir'deki yeni yerleşim yeri bünyesinde bulunan konferans salonunda gerçekleştirilen tanıtım toplantısında konuşan İGTOT Başkanı Mustafa Karlı, 1985 yılında Eminönü Unkapanı'ndan 2 yıllığına geçici olarak taşındıkları Eyüpsultan Rami yerleşkesinde 21 ve 42 metrekarelik dükkanlarda, 36 yıl ilkel şartlar altında ticareti sürdürmek zorunda kaldıklarını söyledi.   2011 yılında İGTOT yönetimini devraldıklarını ve yeni yerleşim yeri için gerekli çalışmaları yaptıklarını anımsatan Mustafa Karlı, 2017’de ihalesi yapılan inşaatın yaklaşık 3,5 yıl gibi rekor sayılacak bir zamanda tamamlandığını anlatan Karlı, 2021 yılının ağustos ayında ise yeni yerleşim yerlerine taşınmaya başladıklarını belirtti.   "TAŞINMA SÜRECİ 2 AYDA TAMAMLANDI"   Taşınma sürecinin 2 ay içinde kazasız belasız tamamlandığını aktaran Karlı, şöyle konuştu:   "Yeni çarşımızın başlamasından bitimine kadar, bize destek olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Sayın bakanlarımıza, Sayın belediye başkanlarımıza, özellikle inşaat aşamasında ve taşınma süresinde bizlerden yardımlarını esirgemeyen İstanbul Valimiz Sayın Ali Yerlikaya'ya ve tüm emeği geçenlere şahsım, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım ve bütün üyelerim adına çok teşekkür ederim.   Çarşımızın Avrupa'nın en büyük kapalı alanına sahip gıda çarşısı olarak, sektörümüze ciddi anlamda katma değerle birlikte bölge insanına istihdam sağlayacak olması bizi gururlandırıyor. Yönetim kurulu arkadaşlarımın kararlı tutumları ve değerli üyelerimizin desteğiyle böyle bir projeyi gerçekleştirmek bana nasip olduğu için Allah'ıma şükürler olsun. Rabbim tüm esnafımıza hayırlı işler, bol kazançlar nasip etsin."   Verilen bilgiye göre, 321 dönüm kullanım alanına ve kapalı-açık ve tır parkı olarak toplam 2 bin 349 araçlık oto parka sahip İGTOT'un 5 bin 774 metrekare umumi deposu bulunuyor.   Şu ana kadar siteye taşınan firma sayısı 260 olurken, taşınan dükkan sayısı 425'e ulaştı. Sitede doluluk oranı ise yaklaşık yüzde 40 oldu.   Ayrıca, çarşının resmi açılışının Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın belirlediği bir tarihte yapılacağı bildirildi.
Verilen bilgiye göre, 321 dönüm kullanım alanına ve kapalı-açık ve tır parkı olarak toplam 2 bin 349 araçlık oto parka sahip İGTOT'un 5 bin 774 metrekare umumi deposu bulunuyor.

İstanbul Gıda Toptancıları Sitesi'nde (İGTOT) doluluk oranı yüzde 40'a ulaştı. Avrupa'nın en büyük kapalı gıda çarşısı olma özelliği taşıyan İGTOT’a şu ana kadar taşınan firma sayısı 260, dükkan sayısı ise 425 oldu.Avru​​​​​​​pa'nın en büyük kapalı gıda çarşısı olan İstanbul Gıda Toptancıları Sitesi'nde (İGTOT) doluluk oranı yüzde 40'a ulaştı.  Siteye şu ana kadar 260 firma ve 425 dükkan taşındı.
 
İGTOT'un Başakşehir'deki yeni yerleşim yeri bünyesinde bulunan konferans salonunda gerçekleştirilen tanıtım toplantısında konuşan İGTOT Başkanı Mustafa Karlı, 1985 yılında Eminönü Unkapanı'ndan 2 yıllığına geçici olarak taşındıkları Eyüpsultan Rami yerleşkesinde 21 ve 42 metrekarelik dükkanlarda, 36 yıl ilkel şartlar altında ticareti sürdürmek zorunda kaldıklarını söyledi.
 
2011 yılında İGTOT yönetimini devraldıklarını ve yeni yerleşim yeri için gerekli çalışmaları yaptıklarını anımsatan Mustafa Karlı, 2017’de ihalesi yapılan inşaatın yaklaşık 3,5 yıl gibi rekor sayılacak bir zamanda tamamlandığını anlatan Karlı, 2021 yılının ağustos ayında ise yeni yerleşim yerlerine taşınmaya başladıklarını belirtti.
 
"TAŞINMA SÜRECİ 2 AYDA TAMAMLANDI"
 
Taşınma sürecinin 2 ay içinde kazasız belasız tamamlandığını aktaran Karlı, şöyle konuştu:
 
"Yeni çarşımızın başlamasından bitimine kadar, bize destek olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Sayın bakanlarımıza, Sayın belediye başkanlarımıza, özellikle inşaat aşamasında ve taşınma süresinde bizlerden yardımlarını esirgemeyen İstanbul Valimiz Sayın Ali Yerlikaya'ya ve tüm emeği geçenlere şahsım, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım ve bütün üyelerim adına çok teşekkür ederim.
 
Çarşımızın Avrupa'nın en büyük kapalı alanına sahip gıda çarşısı olarak, sektörümüze ciddi anlamda katma değerle birlikte bölge insanına istihdam sağlayacak olması bizi gururlandırıyor. Yönetim kurulu arkadaşlarımın kararlı tutumları ve değerli üyelerimizin desteğiyle böyle bir projeyi gerçekleştirmek bana nasip olduğu için Allah'ıma şükürler olsun. Rabbim tüm esnafımıza hayırlı işler, bol kazançlar nasip etsin."
 
Verilen bilgiye göre, 321 dönüm kullanım alanına ve kapalı-açık ve tır parkı olarak toplam 2 bin 349 araçlık oto parka sahip İGTOT'un 5 bin 774 metrekare umumi deposu bulunuyor.
 
Şu ana kadar siteye taşınan firma sayısı 260 olurken, taşınan dükkan sayısı 425'e ulaştı. Sitede doluluk oranı ise yaklaşık yüzde 40 oldu.
 
Ayrıca, çarşının resmi açılışının Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın belirlediği bir tarihte yapılacağı bildirildi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.