Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam

Allianz ve Impact Hub sosyal girişimleri destekleyecek

10.07.2023 - 13:18, Güncelleme: 10.07.2023 - 13:18 4556+ kez okundu.
 

Allianz ve Impact Hub sosyal girişimleri destekleyecek

Allianz Grubu ve Impact Hub iş birliğiyle yatırıma hazır sosyal girişimlerin destekleneceği programda, katılımcılar arasından seçilen bir sosyal girişim 40 bin avronun sahibi olacak.
Allianz Grubu ve Impact Hub iş birliğiyle yatırıma hazır sosyal girişimlerin destekleneceği programda, katılımcılar arasından seçilen bir sosyal girişim 40 bin avronun sahibi olacak. Allianz Grubu ve Impact Hub iş birliğiyle yatırıma hazır sosyal girişimlerin destekleneceği programda, katılımcılar arasından seçilen bir sosyal girişim 40 bin avronun sahibi olacak. Allianz'dan yapılan açıklamaya göre, grup, kurumsal sorumluluk stratejisinin odağını oluşturan "Gelecek Nesilleri Cesaretlendirmek" programı kapsamında, çocuklar ve gençler için sosyal faydaya odaklanan girişimleri destekleyen Londra merkezli Impact Hub'la küresel iş birliğine gitti. Toplumsal dönüşüme öncülük etme hedefiyle Allianz'ın faaliyette bulunduğu 4 ülkede uygulanacak programın ana merkezlerinden biri de Türkiye olacak. Türkiye'nin yanı sıra Almanya, Malezya ve Brezilya'da ilk kez hayata geçirilecek iş birliğiyle sosyal girişimciler Impact Hub'ın Yatırıma Hazırlama Programı'na katılmaya hak kazanacak. Son başvuru tarihinin 26 Kasım olduğu programa kabul edilen 10 girişim, 6 ayda iş modelleri, stratejileri ve ekiplerine ilişkin sistemli bir geri bildirim sürecine girip büyüme ve yatırım planını oluşturacak. "impacthubist.net/irp/" sayfasından başvuruların yapılabileceği programa katılan girişimler, 40 bin avro değerindeki Allianz Gelecek Nesiller Ödülü'nü kazanmak için 15 Haziran 2018'de Almanya'nın Münih kentinde düzenlenecek yatırımcı gününe dahil edilecek. "Sosyal bir amaç için oluşturulmuş girişimler arıyoruz" Allianz Türkiye Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilirlik Ofisi Direktörü Burçun İmir, konuya ilişkin değerlendirmesinde, Yatırıma Hazır Programı'nın temelinde Allianz'ın küresel stratejisinde ortaya çıkan, çocuklarda ve gençlerde toplumsal katılımı teşvik etme hedefinin bulunduğunu belirtti. Allianz Türkiye olarak 2016'da sektörün ilk sürdürülebilirlik stratejisini ve modelini hayata geçirirken önleyici çözümler ile girişimcilik ve inovasyon odaklandıklarını aktaran İmir, şunları kaydetti: "İyi bir çevre, iyi bireyler, iyi kurumlar ve iyi bir toplum için tüm şirket faaliyetlerimizi bu stratejiye hizaladık. Bu program da eğitimden sağlık ve cinsiyet eşitliğine kadar bizim sürdürülebilirlik odağına aldığımız birçok alanı kapsıyor. Sosyal bir amaç için oluşturulmuş, yerelden çıkıp diğer ülkelere de uyarlanabilecek girişimler arıyoruz. Başvuracak girişimcilerin konusu olan teknoloji, ürün ya da hizmetin kendini bir noktada kanıtlamış olmasını, bir diğer anlamda çarklarının dönüyor ve yatırıma hazır olması şartını arıyoruz. Bu özelliğe sahip tüm girişimleri programımıza başvurmaya davet ediyoruz."
Allianz Grubu ve Impact Hub iş birliğiyle yatırıma hazır sosyal girişimlerin destekleneceği programda, katılımcılar arasından seçilen bir sosyal girişim 40 bin avronun sahibi olacak.

Allianz Grubu ve Impact Hub iş birliğiyle yatırıma hazır sosyal girişimlerin destekleneceği programda, katılımcılar arasından seçilen bir sosyal girişim 40 bin avronun sahibi olacak.


Allianz Grubu ve Impact Hub iş birliğiyle yatırıma hazır sosyal girişimlerin destekleneceği programda, katılımcılar arasından seçilen bir sosyal girişim 40 bin avronun sahibi olacak.

Allianz'dan yapılan açıklamaya göre, grup, kurumsal sorumluluk stratejisinin odağını oluşturan "Gelecek Nesilleri Cesaretlendirmek" programı kapsamında, çocuklar ve gençler için sosyal faydaya odaklanan girişimleri destekleyen Londra merkezli Impact Hub'la küresel iş birliğine gitti.

Toplumsal dönüşüme öncülük etme hedefiyle Allianz'ın faaliyette bulunduğu 4 ülkede uygulanacak programın ana merkezlerinden biri de Türkiye olacak.

Türkiye'nin yanı sıra Almanya, Malezya ve Brezilya'da ilk kez hayata geçirilecek iş birliğiyle sosyal girişimciler Impact Hub'ın Yatırıma Hazırlama Programı'na katılmaya hak kazanacak.

Son başvuru tarihinin 26 Kasım olduğu programa kabul edilen 10 girişim, 6 ayda iş modelleri, stratejileri ve ekiplerine ilişkin sistemli bir geri bildirim sürecine girip büyüme ve yatırım planını oluşturacak.

"impacthubist.net/irp/" sayfasından başvuruların yapılabileceği programa katılan girişimler, 40 bin avro değerindeki Allianz Gelecek Nesiller Ödülü'nü kazanmak için 15 Haziran 2018'de Almanya'nın Münih kentinde düzenlenecek yatırımcı gününe dahil edilecek.

"Sosyal bir amaç için oluşturulmuş girişimler arıyoruz"

Allianz Türkiye Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilirlik Ofisi Direktörü Burçun İmir, konuya ilişkin değerlendirmesinde, Yatırıma Hazır Programı'nın temelinde Allianz'ın küresel stratejisinde ortaya çıkan, çocuklarda ve gençlerde toplumsal katılımı teşvik etme hedefinin bulunduğunu belirtti.

Allianz Türkiye olarak 2016'da sektörün ilk sürdürülebilirlik stratejisini ve modelini hayata geçirirken önleyici çözümler ile girişimcilik ve inovasyon odaklandıklarını aktaran İmir, şunları kaydetti:

"İyi bir çevre, iyi bireyler, iyi kurumlar ve iyi bir toplum için tüm şirket faaliyetlerimizi bu stratejiye hizaladık. Bu program da eğitimden sağlık ve cinsiyet eşitliğine kadar bizim sürdürülebilirlik odağına aldığımız birçok alanı kapsıyor. Sosyal bir amaç için oluşturulmuş, yerelden çıkıp diğer ülkelere de uyarlanabilecek girişimler arıyoruz. Başvuracak girişimcilerin konusu olan teknoloji, ürün ya da hizmetin kendini bir noktada kanıtlamış olmasını, bir diğer anlamda çarklarının dönüyor ve yatırıma hazır olması şartını arıyoruz. Bu özelliğe sahip tüm girişimleri programımıza başvurmaya davet ediyoruz."

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.