TÜRKİYE'NİN İLK SEKTÖREL HABER PORTALI

“Yüzde 100 yerli sermaye ile dünya için üretiyoruz”

1984 yılında yüzde 100 yerli sermaye ile kurulan Akçalı Boya, yurt içi ve yurt dışında her geçen gün büyümesini sürdürüyor. Günümüzde 22 ülkeye markalarını taşıyan Akçalı Boya, 50 bin ton yıllık üretim hacmiyle kendi sektöründe öncü firmalar arasında konumlanıyor.


Sağlıklı ve çevre dostu ürünlerle sektörde kalitenin sürekliliğinin korunmasına katkıda bulunduk larını belirten Akçalı Şirketler Grubu CEO’su M. Akın Akçalı; “Boya pazarının en büyük üreticileri arasında yer alıyoruz. Ürün çeşitliliğimizi, pazar payımızı ve ihracatımızı artıracak adımlar temel hedeflerimizi oluşturuyor. Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında her geçen yıl bu pazardan daha büyük pay alıyoruz. Üretimimizin yüzde 5’ini doğrudan ihraç ediyoruz. Global büyüme hedeflerimiz doğrultusunda İngiltere’ye ofis ve stok sahası açtık. Bugün, WRX markamız ile İngiltere’nin ilk ve tek Türk boya markası olarak pazarda yerimizi aldık. Şu an 22 ülkeye ihracat ger- çekleştiriyoruz. Yeni yatırımlarımızla büyüme hızımızı ve ihracatımızı daha da artırmayı planlıyoruz” dedi.

 

“Ekonomiye ve istihdama katkı sağlamaya devam edeceğiz”


Akçalı Şirketler Grubu CEO’su M. Akın Akçalı; “Şirket politikamızda yerli istihdamı artırmak ve ülke ekonomisine katma değer sağlamak önemli bir yer tutuyor. Güçlü mühendislik alt yapımız ve Ar-Ge yatırımlarımızla tüm bunların kaynağını oluşturan ürünlerimizi yüzde 100 yerli sermaye ile üretiyoruz. Şirket olarak önceliğimiz hep insan odaklı oldu.

Kurulduğumuz günden bu yana sürekli gelişen ve büyüyen bir firma olarak, yaşama değer katan ürünler geliştiriyoruz. Bu doğrultuda gerek çalışanlarımızın gerekse müşterilerimizin mutluluğu ve memnuniyeti bizim için büyük önem taşıyor. Akçalı Boya olarak tüm yapılanmamızı bu anlayış çerçevesinde gerçekleştiriyoruz.”

 

Geniş satış ve lojistik ağına sahip


“Kaliteden asla ödün vermiyoruz. İnşaat ve altyapı projeleri başta olmak üzere pek çok alanda önemli referanslarımız bulunuyor. Türkiye çapında 10.000’e yakın satış noktamız var. Permolit markasıyla Türkiye’nin ilk tavan boyasını üreten Akçalı Boya; Türkiye’nin ilk lisanlı antibakteriyel tavan boyasını üreten firma olarak bu alanda liderliğini sürdürüyor. Su bazlı boya grubunda yılda 50 bin tonu aşkın satış hacmiyle Türkiye’nin en çok tercih edilen markaları arasında yer alıyor. Ayrıca 5 milyonun üzerinde sprey, 2 milyonun üzerinde teknik sprey boya satışıyla bu sektörde de öncülüğünü koruyor. Bugüne dek inşaat boyaları, sentetik boyalar, ahşap koruyucular ve özel boyalar üreterek her segmente hitap eden ürün çeşitliliğiyle faaliyetlerimiz devam ediyor. Şirketimiz bünyesinde bulunan Permolit Boya ile pazardaki yenilikçi imajımızı devam ettireceğiz.”

 

“Ar-Ge ve inovasyona büyük yatırım yaptık”


“İleri mühendislik programları kullanılarak gerçekleşen yenilikçi fikirler, deneyler ve üretime geçiş aşamasına kadarki bütün çalışmalar Ar-Ge departmanımızca yürütülüyor. Burada uluslararası standartlara uygun yüksek kalitede, yenilikçi, verimli, sağlıklı, çevreci ürünler tasarlanıyor. Ürünlerimiz, inşaat ve altyapı firmaları başta olmak üzere küçük ve büyük ölçekli sanayi tesisleri, hastaneler, oteller, AVM’ler, konutlar, okullar, otoyollar gibi pek çok yerde kullanılıyor. Bir yandan her segmente hitap eden çevre dostu ürün gruplarımızla tüketicilerimizin yaşam alanlarını kolaylaştırmaya devam ederken, diğer yandan yeni segment ürünler konusundaki gelişimimiz için hiç durmadan çalışmaya devam ediyoruz. Markamızı günün teknolojisi ile eş zamanlı tutacak Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarına büyük önem veriyor, bu alanda ciddi yatırımlar gerçekleştiriyoruz.

Bugün olduğu gibi yarın da her alana hitap eden ürün grubumuz ile sektörde öncü marka olmayı sürdüreceğiz. Geride bıraktığımız 34 yılı kapsayan süreçte tamamen yerli sermaye ile ülkemizin ekonomik kalkınmasına fayda sağlamış olmanın haklı gururunu bizlerle birlikte yaşayan ve markalarımıza güvenen tüm paydaşlarımıza, iş ortaklarımıza teşekkür ediyorum. Bu topraklara ait yüzde 100 yerli sermayeli şirketimizle kendi insanımıza istihdam oluşturmaya, ülke ekonomimize katkı sağlamaya devam edeceğiz.”