TÜRKİYE'NİN İLK SEKTÖREL HABER PORTALI

TOTAL Yakıtmatik ile etkin filo yönetimi

Sektörünün önde gelen firmalarından TOTAL, geliştirdiği TOTAL Yakıtmatik ile işletmelerin araç filo yönetim süreçlerine yepyeni bir boyut kazandırıyor. Konuyla ilgili değerlendirmelerini aktaran TOTAL Oil Türkiye A.Ş. Satış Direktörü Göker Gürkaya; “İşinde hızlı düşünüp hızlı karar veren, kazanmayı seven işletmeler için fark yaratmaya devam edeceğiz” mesajını verdi.


Türkiye akaryakıt sektörünün deneyimli firmalarından TOTAL; işletmelerin araç filo yönetimlerini yeni teknoloji çözümleriyle birleştirdi.

Geliştirilen TOTAL Yakıtmatik, boyutu ne olursa olsun tüm işletmeler için maliyet kontrolü, raporlama ve takip konularında çok daha efektif bir süreç yönetimi sağlıyor. TOTAL Yakıtmatik, aynı zamanda kullanıcılarına istasyonlarda nakit ya da kredi kartı ile ödeme yapmadan, fiş veya fatura almaya gerek kalmadan hızlı akaryakıt alım imkanı sunuyor.
 


Teknolojik gelişmeler ve güçlü altyapı


2017 Microsoft Kurumsal Çözümler Zirvesi Başarı Hikayeleri arasında yer alan TOTAL Yakıtmatik, kullanıcı dostu arayüzü ile firma yöneticilerinin manevra kabiliyetini de artırıyor. Kullanıcılar, tek bir “tık” ile tüm araç filolarının akaryakıt kullanım detaylarına ulaşabiliyor; lokasyon, zaman dilimi, azami kullanım gibi istedikleri limitlemeleri kolayca devreye alabiliyor. Tüm bu kolaylıklar, filo yönetimine yepyeni bir perspektif kazandırıyor.


Uygulamaya dair görüşlerini paylaşan TOTAL Oil Türkiye A.Ş. Satış Direktörü Göker Gürkaya, “TOTAL Yakıtmatik ile işletmelerin akaryakıt maliyetlerinde gözle görülür oranda tasarruf yapmasını hedefliyoruz” dedi. TOTAL Yakıtmatik’in sahip olduğu teknolojik altyapı ile işletmelerin verimlilik ve sürdürülebilirlik konularında da güçlü bir çözüm ortağına kavuşacağını ifade eden Göker Gürkaya, “Güçlü yazılım ortaklarımız ile birlikte hazırladığımız özel altyapı ve raporlama sistemi sayesinde, benzer taşıt tanıma sistemlerinin ötesinde bir çözüm sunuyoruz. Gerçekten işinde hızlı düşünüp hızlı karar veren ve kazanmayı seven işletmeler için TOTAL, fark yaratmaya devam edecek” mesajını verdi.
 


Hızlı hareket etmeyi seven işletmeler için


Önceden programlanmış taşıt tanıma ekipmanları ile yeni bir soluk getiren TOTAL Yakıtmatik, bu sayede kurulum ve montaj sürelerinde yaşanan zaman kaybının da önüne geçiyor. TOTAL Yakıtmatik, filo yöneticilerine internet üzerinden siparişlerini tamamladıktan sonra aynı gün yetkili servislerin stoklarındaki hazır ekipmanların montajını gerçekleştirip vakitkaybetmeden yakıt alma imkanını sunuyor.

TOTAL’in yakın dönemde hatalı akaryakıt dolumunu önlemek üzere devreye aldığı Hatalı Dolum Önleme Sistemi’nden de bahseden Göker Gürkaya, şu sözleri kaydetti:

“Akaryakıt sektörüne inovatif çözümler getirmek üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunun bir örneği de geçtiğimiz aylarda istasyonlarda uygulamaya başladığımız ‘Hatalı Dolum Önleme’ sistemi. Söz konusu sistem ile sürücülerin korkulu rüyası olan yanlış akaryakıt dolumunun önüne geçmeyi hedefliyoruz. Sistem dahilinde TOTAL’den akaryakıt alan ya da almaya başlayacak olan sürücülerin araç plaka bilgileri ile aracın yakıt türü eşleştiriliyor. Böylece hatalı yakıt ikmali yapılması riski minimuma indiriliyor, yakıt seçiminde olası insan hataları azaltılarak teknoloji tabanlı hale getiriliyor.”