TÜRKİYE'NİN İLK SEKTÖREL HABER PORTALI

Enerjinin değerini bilen bir nesil yetişiyor

Enerji tasarrufu ve verimliliği konusunda farkındalık oluşturmayı hedefleyen ADM ve GDZ Elektrik Dağıtım, “Enerji Avcıları Projesi”ne devam ediyor.


Enerji tasarrufu ve verimliliği konusunda farkındalık oluşturmayı hedefleyen ADM ve GDZ Elektrik Dağıtım, 2016 yılında başlattığı ve bugüne kadar 15.400 öğrenciye ulaştığı “Enerji Avcıları Projesi”ne devam ediyor.

2016 yılından bu yana sürdürülen proje ile Denizli, Muğla, İzmir ve Manisa’da 96 ilçedeki okullar ziyaret edilerek çocuklara, enerjinin önemi ve nasıl verimli kullanılacağı anlatılıyor. Drama desteği ile çocukların interaktif katılımıyla ilerleyen etkinlikte çocuklar hem öğretici, hem de öğrenen oluyor. Proje kapsamında çocukların evlerinde, okullarında yıl boyunca enerjiden nasıl tasarruf ettikleri takip ediliyor.
 

Aileler de projeye dahil ediliyor


Proje ile hedef kitle olan 4-6 yaş grubu çocuklarla sınırlı kalmayan projeye okul yöneticileri, öğretmenler ve aileler de dahil ediliyor. Çocukların nasıl birer Enerji Avcısı’na dönüştükleri yıl boyu takip ediliyor, böylece projenin sürekliliği sağlanıyor. Ödüllü proje ADM ve GDZ Elektrik Dağıtım Kurumsal İletişim Müdürü Fatma İyilikçi proje ile ilgili şu bilgileri verdi: “Enerji Avcıları Projesi, enerji tasarrufu ve verimliliğini çocuklara eğlenceli ve ilgilerini çekecek bir dille anlatıyor. Çocukları bu sorumluluğun bir parçası haline getiriyoruz. Enerji Avcıları Projesi’yle 2017 yılında Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından düzenlenen 9. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazaryeri, Sürdürülebilir Kalkınma Akademi Ödülleri organizasyonunda ‘İklim Eylemi’ dalında ödül aldık. Amacımız; enerjinin de- ğerini bilen, tasarrufu hedefleyen nesiller yetiştirmek.”