TÜRKİYE'NİN İLK SEKTÖREL HABER PORTALI

60 yıldır Türk sanayisine hizmet sunuyor

Özarar Kaldırma Makineleri Sanayi Fabrika Müdürü Mete Özarar, 60. yılını kutlamaya hazırlanan kuruluşun dünden bugüne gelişim sürecini ve faaliyet segmentlerini kaleme aldı.


Kuruluşunun 60. yılını kutlamaya hazırlanan Özarar Kaldırma Makineleri Sanayi, 1959 yılında Türk sanayisine mühendislik hizmeti vermeye başladı. Kuruluşumuz, gelişen ülkenin ihtiyaçları doğrultusunda 1968 yılında, kaldırma ve taşıma sistemleri imalatına yöneldi ve bu alanda haklı bir saygınlık kazandı.

Kuruluşumuzdan beri amacımız mühendislikte, üretimde ve serviste seçkin kadromuzun katkı ve çalışmaları ile en iyiye ulaşmak olmuştur. Uluslararası standartlara uygun çalışmalarla yüksek kalite, yüksek güvenlik ve yüksek teknoloji ile hazırlanan ürünler ülke sanayisinde geniş kullanım alanı bulmuştur. Firmamız kuşaktan kuşağa bilgi ve tecrübe aktararak alanında tecrübeli, eğitimli ve konusunda uzman çalışanları ile üstün başarıyı yakalamış; gerek yurt içi gerekse yurt dışı hizmetleri ile global bir çalışma alanı sağlamıştır.

Bu başarılı sürecin neticesinde Özarar markalı ürünler, üç kıtada kendine pazar oluşturmuştur. İhraç edilen ürünler başta Amerika, Fransa, Almanya, Rusya, Ukrayna, Mısır ve Suriye olmak üzere çeşitli ülkelere gönderilmektedir. Yüksek teknolojik standartlarla uyumlu üretim 100 tona kadar standart, 100 ton üzeri özel üretim olarak üretilen elektropalanga modelleri ve kaldırma makineleri mühendisliğinin yüksek teknolojik standartları ile uyumlu olup CE, DIN ve FEM normlarına göre imal edilmektedir.

Ürün gamında çelik halatlı elektropalanga, tek kirişli gezer köprülü vinç, çift kirişli gezer köprülü vinç, portal vinç, kepçeli vinç, bayrak vinç, transfer arabaları,monoray  taşıma sistemleri, özel taşıma sistemlerive özel üretim vinçler bulunmaktadır.

 

Delfin Vinç Servisi

Öte yandan vinçler için talep edilen servis, bakım ve modernizasyon isteklerinin temin edilmesi amacı ile firmamız bünyesine bağlı olan Delfin Vinç Sanayi kurulmuştur. Delfin, vinç konusunda uzman servis ekibi ve montaj personeli ile modern koşullarda hizmet vermektedir.

Delfin Vinç Servisi’nin en önemli özelliği; değişken vardiyalı fabrikalar göz önünde bulundurularak geliştirilmiş bir proje olmasıdır. Böylece 7 gün 24 saat anlaşmalı firmalara servis hizmeti verilmektedir. Delfin Vinç Servisi, Türkiye’nin ve yakın çevre ülkelerin en üst düzey fabrikalarına hizmet veren bir firmadır. Halihazırda hizmet verilen fabrikaları sayacak olursak Ford, Toyota, Honda, Şişecam Grubu, Sabancı Holding fabrikaları, Koç Holding fabrikaları, Eni, Arcelor Mittal ve ABB gibi değerli firmaları örnek gösterebiliriz.