TÜRKİYE'NİN İLK SEKTÖREL HABER PORTALI

"Dijital Dönüşümde Küresel Eğilimler" mercek altına alınacak

TBD Kamu–BİB’20 ve BİMY’25 Bütünleşik Etkinliği, Cumhurbaşkanlığı, Bağlı Kuruluşlar, Bakanlıklar, Yerel Yönetimler, Üniversite Akademi, Özel Sektör, STK Temsilcileri, Bilim İnsanları, Bilişim Profesyonelleri ve Uzmanlarının katılımı ile 4 – 7 Ekim 2018 tarihlerinde ELA Quality Resort Belek ‘de gerçekleştiriliyor.


Dijital Dönüşümde Küresel Eğilimler” temalı etkinlikte “Dijital Gelecek”, “Küresel Eğilimler”, “Yapay Zekâ Teknolojileri”, “Robotik ve Otonom Sistemler”, “Dijital Dönüşüm Süreçleriyle Gelecek Bilişim Yatırımları” ve “Sektörlerde Kamuda Dijital Dönüşüm” gibi teknolojileri ve uygulamaları ile insan ve süreçler birlikte ele alınacak, bilgi alışverişi ve paylaşım ortamı yaratılacak, dönüşümle beraber olası sorunlar ve öneriler tespit edilerek çözümler üretilecek.
 
 Konuyla ilgili görüşlerini aktaran Türkiye Bilişim Derneği (TBD) yetkilileri şu bilgileri paylaştı: “TBD olarak devletin plan ve programlarında da yer alan ‘Dijital Türkiye’ hedefi için kamunun, özel sektörün ve akademik dünyanın birlikte hareket etmesini son derece önemli buluyoruz. Teknoloji üreten, Ar-Ge, yenilik ve girişimcilik temelli olarak tüm sektörlerde dijital dönüşümü gerçekleştiren, küresel rekabette başarılı ve refah seviyesi yüksek bir Türkiye için bütün taraflara özellikle de bilişimcilere önemli sorumluluklar düşmektedir. Dijitalleşme sürecinde olan Türkiye için, kamu ve tüm sektörlerde dijital dönüşümü birlikte gerçekleştirelim. Sizleri Kamu-BİB’20 ve BİMY’25 Bütünleşik Etkinliği’ne deneyimleriniz ve vizyonunuzla ortak akıl oluşturmak üzere katkı ve destek vermeye davet ediyoruz.